?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

От лаю я іноді Ігоря, що він купує паперові книги, а сама така ж само. Була сьогодні в Книгарні Є. Купила "Світ Софії" Юстейна Гордера в українському перекладі. Просто не змогла пройти повз, коли побачила, дуже вже знакова для мене книга.

Але заходила я в книгарню за іншою книгою: "Де немає Бога" Макса Кідрука. В одній групі дуже вже його хвалили. Хоч його "Мексиканські хроніки" я не осилила, але тут справа в тому, що я не дуже люблю документалістику, вона мені нуднувата.

Ну так от. На обкладинці роману намальований розбитий літак, в анотації пишеться про авіакатастрофу, тому не буде спойлером інформація, що починається роман з історії поломки, ремонту та експлуатації літака. Але як це розказано! Це ж треба умудритися на перших же двадцяти сторінках розкачати емоційну гойдалку на технічних подробицях. Поламають? Не поламають? Полагодять? Не полагодять? Чи виявиться той технічний працівник достатньо уважним і добросовісним? Так? Ні?

До основних подій роману ще десять років, на головних героїв немає ще і натяку, а нерви вже витріпані. Навіть у Кінга таке не в кожному романі буває.

Словом, не знаю, як воно буде далі, але такий підхід мені дуже подобається.https://marynochka.dreamwidth.org/663611.html

Tags:

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
diablas
Mar. 25th, 2019 10:11 am (UTC)
Спасибо за совет, скачал после этого поста "Де немає Бога", вчера вечером дочитал. Книжка действитель6но классная!
Правда, в конце автор пишет, какими авиакатастрофами он вдохновлялся и я удивился, не встретив там случая в Андах. Но я не к тому. По поводу случая в Андах есть очень классный фильм: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D1%8B%D0%B5 рекомендую. Это то же самое, что у Кидрука, только в реальности.

P.S. К книжке, по сути, есть только одна крупная претензия: после авиакатстрофы все или полностью мертвые, или абсолютно целые. Так не бывает - большинство выживших имеют серьезные травмы различной степени тяжести (переломы, вывихи и т.п.), тут автор себе сильно упростил задачу. Ну и еще много всякого по мелочам, но не принципиально.
marynochka
Mar. 25th, 2019 10:50 am (UTC)
Прикольно. Як дочитаю Кідрука - подивлюся.
( 2 comments — Leave a comment )