У пошуках істини (marynochka) wrote,
У пошуках істини
marynochka

Законопроект про заборону абортів: проміжні результати

Надійшли відповіді на ось цей мій лист Комітети пишуть, що візьмуть мою думку до відома. Автори законопроекту написали мені відповідь на три з половиною сторінки десь в тому ж дусі, що й пояснювальна записка. Ясно, що це наївно думати, що я змогла б їх переконать, але треба ж було щось робити. Якщо комусь цікаво, відсканую і викладу.

Разом з тим, 21.05.2013 Головне науково-експертне управління надало вкрай негативний висновок по цьому законопроекту і запропонувало його відхилити.

УПД: викладаю текст відповіді (форматування збережено)


Шановна пані Маріє!
За результатами розгляду Вашого листа, зі всією повагою до Вас, вважаємо за необхідне повідомити наступне.

При підготовці альтернативного проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони штучного переривання вагітності (абортів)», зареєстрованого у Верховній Раді України 05.04.2013 року № 2646-1, автори законопроекту, у першу чергу, розглядали абортування як:

-     позбавлення   життя   зачатої,   але   ще   не   народженої  Людини,   тобто
цілеспрямоване вбивство;

загрозу життю та здоров'ю жінки, якій здійснюють штучне переривання
вагітності;
порушення суспільно-моральних та релігійних принципів;
-    сприяння погіршенню демографічної ситуації в  Україні,  що  наразі  є
критичною.


Положеннями статті 3 Конституції України передбачено, що Людина та її життя визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Вже загальновідомим є той факт, що за даними ембріології, які напрацьовувалися вченими всього світу десятками років, з моменту злиття жіночих і чоловічих статевих клітин в ампулі материнських фаллопієвих труб ембріон має багато характеристик людської істоти, зокрема геном, спрямований на поступовий розвиток аж до формування дорослої людини.

З огляду на вказане, ембріон з моменту його зачаття вже може вважатися людиною, якій, на наш погляд, має гарантуватися право на життя.

До того ж медиками встановлено, що при спостереженні за ультразвуковою зйомкою здійснення аборту помітно як дитина відчуває загрозу від інструменту, яким проводиться аборт, при його наближенні вона починає здійснювати швидкі рухи, відсувається від вакуум-кюретки в бік, у ліву частину матки, її серцебиття прискорюється зі 140 до 200 ударів у хвилину, дитина розкриває рот - вона ніби кричить (дослідження американських вчених Б. Натансона, І. Дональда, Г. Кельленса).

Отже, у даному випадку, абортування можна прирівняти до вбивства шляхом катування і тортур зачатої, але ще не народженої ЛЮДИНИ.

З іншого боку - не може не турбувати тенденція до масового зростання жіночого безпліддя в Україні та різноманітних захворювань внаслідок застосування штучного переривання вагітності та контрацепції, не кажучи вже про психічні розлади, що виникають у осіб, які брали участь в абортуванні.

Зокрема за даними медичних досліджень, у 22% абортованих жінок стається розрив матки. До того ж серед найпоширеніших ускладнень після хірургічних абортів є:
кровотеча з приводу пошкодження матки, порушення згортання системи крові;

 • гематометра - накопичення згустків крові в порожнині матки, що проводить до повторного хірургічного втручання;

 • запальні хвороби матки та додатків матки;

 • ускладнення, пов'язані з наркозом;

 • ризик інфікування гепатитами, ВІЛ-інфекцією, який існує при будь-якому хірургічному втручанні, 27% жінок мають післяабортну інфекцію що триває З дні, або довше;

 • хронічні запальні процеси внутрішніх статевих органів;

 • порушення менструального циклу через дисфункцію яєчників;

 • позаматкова вагітність;

 • безпліддя (3-10% жінок ніколи уже не можуть мати дітей);

 • аномалії пологової діяльності в наступному (48% мають ускладнення при наступних пологах);

 • психологічні проблеми (стрес, депресія, відчуття провини) - так званий післяабортний синдром.

Цей перелік хвороб можна ще продовжувати довго.

Медикаментозне абортування є не менш небезпечним: загальна кількість ускладнень становить від 5 до 15%.

З огляду на вказане, основною метою проекту Закону № 2646-1 є забезпечення конституційної гарантії Людини в частині збереження найбільшої цінності - її життя, застосовуючи певні превентивні заходи, що будуть запобіжником для вбивств зачатих, але ще не народжених дітей, смертей жінок, їх безпліддя та інших постабортувальних небезпечних наслідків.

До того ж законопроект, ініційований народними депутатами України ВО «Свобода», не є новаторством у світовій практиці.

Аборт визнається як злочин проти внутрішньоутробного життя і прирівнюється до вбивства у таких країнах як Ірландія, ОАЕ, Колумбія, Малі, Сальвадор, Гондурас, Чилі, Індонезія, Нікарагуа, Афганістан, Ангола, Бангладеш, Венесуела, Гватемала, Єгипет, Ірак, Іран, Ємен, Лівія, Мавританія, Непал, Оман, Парагвай, Нова Гвінея, Сирія, на Філіппінах.

Забороняється аборт також в Польщі, Аргентині, Ізраїлі, Мексиці, Марокко, Алжирі, Болівії, Бразилії, Гані, Кенії, Коста-Ріці, Нігерії, Пакистані, Перу, Уругваї, за винятком загрози життю і здоров'ю жінки, тобто тільки за медичними показаннями.

Ініціюючи в законодавчому порядку проект Закону 2646-1, його автори насамперед керувалися тим, що кожна особа повинна нести відповідальність за свої дії.

Чоловік і жінка при вступі в статевий зв'язок потенційно несуть відповідальність, результатом якої може стати вагітність, оскільки надійність будь-яких засобів контрацепції не є стовідсотковою.

Здійснюючи аборти, потенційні батьки вирішують проблему, що виникла з їх вини, за рахунок ще не народженої дитини, яка, на відміну від них самих, в цій ситуації не винна.

Зрештою, матір, яка знаходиться у виняткових обставинах, що унеможливлюють її догляд за малою дитиною, навіть тоді не позбавлена вибору, оскільки може віддати дитя іншій родині через усиновлення або до дитячого будинку.

Таким чином, питання збереження життя дитини не повинне розглядатися у контексті вирішення власних проблем.
Стосовно заборони абортування з релігійної точки зору., варто зазначити, що аборт засуджується усіма існуючими релігіями, у тому числі головними деномінаціями трьох авраамічних релігій: християнством, ісламом та юдаїзмом - і вважається формою вбивства.

Також хочемо зауважити, що право законодавчої ініціативи надається народному депутатові України Конституцією України, норми якої є нормами прямої дії.

Реалізація права законодавчої ініціативи - внесення законопроекту - є реакцією на визрілу в суспільстві потребу в урегулюванні нормами права тієї чи іншої соціальної проблеми, виявлення якої є одним із основних завдань суб'єктів, наділених таким правом.

З огляду на те, що значна частина українців виступає проти застосування абортів, ми як ініціатори законопроекту 2646-1 та прибічники такої ж позиції не бачимо підстав для його відкликання.

З повагою
Народні депутати України

О.М. Сич(посв. № 308)
Р.Б. Зелик
(посв. № 225) Р.Р. Марцінків
(посв. № 220)
Tags: право, феміністичне
Subscribe

 • (no subject)

  Про особливості англійського законодавства про нерухомість. Це просто жесть якась.

 • (no subject)

  Что происходит в «Пиковой даме» Пушкина и во что они играют? Особливо сподобалось про авторське право. ...Пушкин часто и много играл в долг.…

 • (no subject)

  Два программиста сгенерировали «все возможные» мелодии, защитили авторским правом и сделали «общественным достоянием» Я не впевнена, що таке…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 20 comments

 • (no subject)

  Про особливості англійського законодавства про нерухомість. Це просто жесть якась.

 • (no subject)

  Что происходит в «Пиковой даме» Пушкина и во что они играют? Особливо сподобалось про авторське право. ...Пушкин часто и много играл в долг.…

 • (no subject)

  Два программиста сгенерировали «все возможные» мелодии, защитили авторским правом и сделали «общественным достоянием» Я не впевнена, що таке…