?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Навздогін різдву

Цього року переосмислила своє ставлення до різдва. Завдяки тому ж "Світу Софії". Юстейн Гордер порівнює Ісуса із Сократом. Мовляв обоє піднімали питання, не зручні для своїх сучасників, за що і поплатилися життям, обоє не залишили письмових праць і ми знаємо про їхні погляди з робіт учнів і т.д.
Навряд чи Ісус вважав себе богом. Судячи по всьому він вважав бога батьком всіх людей ну в тому числі і своїм. Слабкість його в вчення в надмірній самовпевненості. І якщо Сократ знав, що нічого не знає, то Ісус був переконаний, що його вчення є "единственно правильным". Звідси всі проблеми. Аристотель міг стверджувати "Платон мені друг, але істина дорожче". А учні Ісуса проголосили його богом, а тому навряд чи хтось із послідовників апостолів міг подумати щось подібне.  Ну і як наслідок всі ця схоластика і застій в період середньовіччя.

Враховуючи викладене різдво це щось на зразок дня народження Леніна для комуністів.

ПС: І да, "Світ Софії" ще раз наполегливо рекомендую до прочитання. Чому я не знала про цю книгу на першому курсі? Чому її не включили в список обов*язкової літератури? Чому наші викладачі не допускають думки, що підручник може (і повинен) бути написаний зрозуміло і навіть цікаво?

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
vampirynka
Jan. 10th, 2013 07:26 pm (UTC)
справді, Євангелія вже писалися з переконанням, що Ісус Христос - це Бог. це, по-моєму, найбільше видно у Євангелії від Івана, де дуже багато всякої теології і яке навіть починається з того, що говорить, що Ісус є Богом. і також в Євангелії від Матвія: його автор старається всюди де можна поставити цитати зі Старого Завіту, в яких говориться про прихід Месії, щоб показати, як вони справджуються для Ісуса Христа.

до речі, вітаю зі святами! гарного і щасливого Нового 2013 року! :)
marynochka
Jan. 11th, 2013 09:21 pm (UTC)
Ну от якби він був богом, чого б не написать усе, що хотів сказати самому. Він же був письменним. А ще краще видовбати в граніті. Для бога це ж раз плюнути.

( 2 comments — Leave a comment )